V Brně jsou krásná místa k focení

  • 20. července 2021,
  • 8:12,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Brno nabízí spoustu krásných míst vhodných k focení. Na výběr jsou přírodní i městské scenérie a na své si přijdou jak rodiny s dětmi, zamilované páry nebo modelky. Jedním z vhodných míst, kde si mohou lidé pořídit pěkné fotky i bez fotografa, je například park Lužánky.

Reklama

Existuje mnoho životních událostí a situací, které chceme mít zaznamenány na památku. Ať už se jedná o rodinné nebo párové fotky, těhotenské snímky či fotky s novorozenci, záleží na tom aby byly focení na místě, které vypadá dobře. A Moravská metropole takových míst nabízí hned několik. Každý fotograf je však jiný a ta nejlepší místa volí nejen podle přání klienta, ale také podle svého stylu focení.

“Já osobně mám nejradši tady v centru Petrov, Špilberk, to jsou takový klasický místa. Lom Hády je zajímavej, tam chodím taky rád, tam je taková měsíční krajina tak to je hezký,” uvedl fotograf Jakub Zábranský.

Velmi záleží na představě klienta, zda preferuje přírodu či město. Někteří zájemci o fotky přijdou už s jasnou představou, kde chtějí být foceni, avšak fotograf Jindřich Nejedlý má spíše tu zkušenost, že přijdou s obecnější vizí a konkrétní místo vybírá on.

“Jedem třeba Stránskou skálu, pokud chtějí přírodu, pokud chtějí spíš město, tak kdekoliv do centra, tady centrum je na focení super. Pokud chtějí industriál, tak tady kolem nádraží, Malá Amerika a podobně funguje výborně,” uvedl svatební a rodinný fotograf Jindřich Nejedlý.


Jedním z nejoblíbenějších míst k focení jsou Lužánky. Nabízejí totiž mnoho možností a krásných scenérií a díky stromům je zde možné fotit kdykoliv během dne. Proto je podle fotografa Nejedlého focení v takovém parku vhodné pro rodiny s dětmi, které potřebují být flexibilní. Park je vhodný místem i pro ty, kteří se rozhodnout pořídit si fotky sami, bez profesionálního fotografa.

“Výhoda je, že jsou tady všude velké stromy a je tady hodně stínu. A úplně pro, nechci říct amatéry, ale pro lidi, kteří to nemají nutně v oku, je nejlepší se fotit ve stínu. Ne úplně nějakém hlubokém, že byste byli ve tmě, ale krásně někde pod stromem, kde na vás nesvítí sluníčko, tak je to pro nefotografy takové nejpříjemnější, i se nebudete potit a nebudete se šklebit do foťáku,” řekl Jindřich Nejedlý, svatební a rodinný fotograf.

V každém veřejném prostoru mohou focení narušovat kolemjdoucí, avšak správný fotograf si s nimi umí poradit a někdy je dokonce umí využít pro ozvláštnění fotografie.

"Dá se pracovat hodně s hloubkou ostrosti, s úhlem, jakým člověk fotí… A hlavně, těch míst je tolik, že vždycky si člověk i v přeplněném parku najde to místo, kde nikoho nemá,” doplnil Jindřich Nejedlý, svatební a rodinný fotograf.

Pokud vyrazíte na focení sami a stačí vám hezké fotky v běžné kvalitě, nemusíte v dnešní době ani kupovat drahé vybavení. Stačí mít v kapse moderní telefon.

Já si myslím, že jo, dneska ty mobily jsou vybavený, že když to člověk trochu ovládá, ví jak to nastavit, tak i ten telefon stačí. Záleží, co od toho člověk očekává. A když chce opravdu hezký fotky na obraz, tak je lepší si toho fotografa zaplatit,” řekl Jakub Zábranský, fotograf.

Zkušený fotograf navíc umí během focení s klientem komunikovat, správně ho naštelovat a často i v potřebných chvílích rozesmát. Takové dovednosti se hodí obzvláště, pokud jde o focení dětí a nebo stydlivých párů.
Družstvo MOSTEK-STAV - pracoviště Brno
Brno
od 15 200 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - 02
Újezd u Brna
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Agrokoncern a.s. - Stavěšice
Stavěšice
od 17 500 do 19 500 Kč/měsíc

Detail

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu