Ve Hviezdoslavově ulici platí částečná uzavírka

  • 4. srpna 2023,
  • 17:46,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

Reklama

Přechod na ulici Hviezdoslavova v brněnské Slatině je v rekonstrukci. Ta měla začít už koncem minulého roku, kvůli opravě mostu Otakara Ševčíka se ale stavba posunula. Smyslem renovace je zvýšení bezpečnosti chodců. Nový přechod tak bude osvětlen a na komunikaci přibude protismyková vrstva asfaltu.

Petr Semrád (ČSSD), místostarosta MČ Brno-Slatina: „Nacházíme se na ulici Hviezdoslavova, kde právě probíhají stavební práce spojené s rekonstrukcí přechodu pro chodce u prodejny Penny market. Ostrůvek bude rozšířen a přibudou zde bezpečnostní prvky. Součástí prací bude i položení speciální protismykové vrstvy, která zkrátí brzdnou dráhu a přispěje k větší bezpečnosti silničního provozu.“

Ulice je momentálně zhruba na měsíc od křižovatky Tilhonova až po kruhový objezd zjednosměrněna. Vjezd do přilehlých ulic je pak zakázán. Toto dopravní omezení se však netýká místních.

Petr Semrád (ČSSD), místostarosta MČ Brno-Slatina: „Objízdné trasy jsou vedeny po ulici Ostravské pro nákladní vozidla. Osobní vozidla mohou projet po ulici Řípské. Abychom snížili dopravní zátěž do centra Slatiny, tak jsme dali do ulici Černozemní, Budínská a hlavně do ulice Přemyslova náměstí značky Mimo dopravní obsluhu. Ti co bydlí za značkou mohou projet. Ostatní musí využít objízdných tras.“

Stavba byla zahájena 10. července a skončit by měla nejpozději 13. srpna letošního roku. O stavbu se starají Brněnské komunikace. Jednosměrná uzavírka směrem z Vyškova je dlouhá zhruba 1,2 kilometru.
Město Šlapanice - 001
Šlapanice
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Profi plech Moravia s.r.o. Němčany
Němčany
od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

AGEN-CE, s.r.o. - Nové Hvězdlice
Hvězdlice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu