Most v Černé Hoře čeká rekonstrukce

  • 2. října 2023,
  • 12:47,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

Reklama

Od druhého října odstartují práce na rekonstrukci mostu v Černé Hoře. Ten se nachází na silnici III/37720 na ulici U Selkova, vedoucí směrem na Býkovice a Dlouhou Lhotu. Těleso je v nevyhovujícím technickém stavu a pro řidiče bude jeho oprava znamenat úplnou uzavírku. V rámci stavby také dojde k rozšíření původního mostu. Kvůli renovaci se na 18. dní otevře řidičům opravovaný úsek mezi obcí Brťov-Jeneč a Býkovice.

Daniel Hynk, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Od 2. 10 do 22.10 bude uzavřen mostu v Černé Hoře. Dokončení mostu v Černé hoře předpokládáme nejpozději do konce listopadu. Technický stav mostu byl nevyhovující, měl sníženou zatižitelnost a měl nevyhovující šířkové poměry. Mostu už byl delší dobu naplánován na rekonstrukci.

Během rekonstrukce nebude umožněn vjezd ani vozidlům Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby. Pro pěší bude zajištěna lávka. Obousměrná objížďka je stanovena po silnici II/377 z Černé Hory přes Žernovník, obec Brťov-Jeneč, Dlouhou Lhotu, Býkovice až zpět k rekonstruovanému mostu.

Daniel Hynk, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Most bude zcela nový. Budeme aplikovat technologii vsunutého tubusu, to znamená, že se pod stávající most vestaví tubus a postupně se doplní zemními pracemi. Ve výsledku tam bude nové přemostění s rozšířenou silnicí.“

Za opravu mostu zaplatí Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje necelých 14 a půl milionu korun. Délka opravovaného úseku je 70m. Uzavírka je naplánována do 22. října.
ARENCOM TEAM s.r.o. - 01
Olší
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

ProDomy.cz s.r.o., Brno
Brno
od 36 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

AGEN-CE, s.r.o. Rostěnice
Rostěnice-Zvonovice
od 21 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu