Výstava v Letohrádku Mitrovských je plná záhad

  • 11. března 2024,
  • 17:17,
  • Brno,
  • Jana Dostálová

V Letohrádku Mitrovských je po šesti letech k vidění rozšířená výstava Záhady světa, které fascinují. Kopie sochy z Velikonočního ostrova, dokonale opracovaná křišťálová lebka či Turínské plátno vtahují do různých světů a dávají prostor fantazii. Spodní patro výstavy je věnováno Egyptu.

Reklama

Po šesti letech se do Letohrádku Mitrovských vrátila výstava Záhady světa, které fascinují. Její netradiční exponáty vedou k řadě úvah a vybízí k představivosti. Jak by mohl vypadat svatý grál? Existují mimozemšťané?

“Tady tato tajemství a záhady oslovují a lákají širokou veřejnost, takže jsme se rozhodli vytipovat ty nejzajímavější exponáty a poshánět jejich mistrovské repliky, makety, modely nebo faksimile. A vytvořit z nich takovou zajímavou kolekci, aby se návštěvníkům líbila,” uvedl Petr Lukas, vedoucí produkce, Letohrádek Mitrovských.

Oproti původní výstavě je ta aktuální doplněna zhruba o 40% nových předmětů. Mezi exponáty patří například kopie sochy z Velikonočního ostrova či Turínského plátna, na které je každých 15 minut promítán videomaping. Asi největší zajímavostí výstavy je křišťálová lebka vyrobená z devítikilového horského křišťálu, který byl nalezen a zakoupen v Hondurasu.

“Na světě existuje pravděpodobně jediný člověk, v Číně, který umí tento typ kamene opracovat do jakéhokoliv tvaru tak, aby nebyly vidět stopy po pracovních nástrojích. Tak, jak toto uměli dávní Aztékové,” řekl Petr Lukas, vedoucí produkce, Letohrádek Mitrovských.

Spodní patro výstavy je věnováno Egyptu. Nechybí pyramidy, sfinga či tutanchamonova válečná trubka. Její předlohou byla pravděpodobně nejstarší dochovaná funkční trumpeta z dob starého Egypta.

“Ta je ze stříbra, má k sobě i dřevěné tlumítko a říká se jí hudební zbraň hromadného ničení, protože když s ní Tutanchamon vyrazil do bitvy a zatroubil na ni, tak údajně jeho nepřátelé prchali a brali nohy na ramena,” doplnil Petr Lukas, vedoucí produkce, Letohrádek Mitrovských.

Výstava je otevřena do 28. dubna - od úterý do neděle od deseti do šestnácti hodin a její prohlídka i s přečtením informačních tabulí může zabrat zhruba 45 minut.
Fischer automotive systems s.r.o.- Ivanovice na Hané a Holubice
Ivanovice na Hané
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Beskydské uzeniny, a.s. - 02
Újezd u Brna
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

AGEN-CE, s.r.o. Rostěnice
Rostěnice-Zvonovice
od 21 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu