Ulici Slezskou v Žabovřeskách čeká rekonstrukce

  • 19. března 2024,
  • 8:49,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

Rekonstrukce povrchu vozovky čeká ulici Slezskou. K té přistoupily Brněnské komunikace kvůli špatnému stavu vozovky. Hotovo by mělo být do konce dubna.

Reklama

Ulici Slezskou čeká od 25. března uzavírka. Důvodem je plánovaná rekonstrukce místní vozovky, a to kvůli jejímu špatnému technickému stavu. Vzhledem k tomu, že je ulice jednosměrná, tak se dopravní omezení dotkne především řidičů, kteří pojedou po ulici Marie Steyskalové.

Filip Leder (KDU-ČSL), starosta MČ Brno Žabovřesky: „v celých spodních Žabovřeskách probíhá rekonstrukce plynovodu, stejně tak tomu bylo na ulici Slezská. Ten povrch ulice je ale v tak žalostném stavu, že se BKOM rozhodl pro jeho rekonstrukci. Momentálně je polovina hrubě zapravená po opravě plynovodu, druhá polovina je ve stavu v jakém byla komunikace před rekonstrukcí. Nyní se udělá kompletně nový povrch.“

Objízdná trasa bude vedena po místních komunikacích. Uzavřený úsek bude dlouhý zhruba 90m. Vzhledem k tomu, že v lokalitě probíhá také rekonstrukce vodovodu, měli by být řidiči obezřetní a sledovat dopravní značení.

Filip Leder (KDU-ČSL), starosta MČ Brno Žabovřesky: „Ulice není příliš frekventovaná. Po domluvě se stavbyvedoucím se tam určitě bude dát nějak dostat. Budou tam krátké časové okamžiky, kdy se místní k domům nedostanou, protože bude tuhnout povrch, který bude nově vylitý. Myslím si, že to omezení zas tak drastické nebude.“

Práce na rekonstrukci vozovky by měly skončit nejpozději 30. dubna letošního roku.
Agentura hospodaření s nemovitým majetkem - Provozní středisko 0624 Vyškov
Vyškov
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

MACH DRŮBEŽ a.s. - Moravany u Brna
Moravany
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ZOŠI AGRO, s.r.o. - 001
Nové Bránice
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu