Krajské sportovní hry seniorů ovládly Slatinu
- Dnes,
- 17:00,
- Brno,
- Sabina Fleišingerová
Slatinský klub seniorů žije naplno! Během roku pořádá besedy, poznávací zájezdy, nebo čajové dýchánky. V těchto aktivitách má navíc silnou oporu v samotné radnici. Pořádání krajských sportovních her je jen další ukázkou toho, jak skvěle tato komunita funguje.
Městská část Brno-Slatina hostila dvanáctý ročník krajských sportovních her seniorů. Na tuto prestižní událost dorazily výpravy z celého Jihomoravského kraje.
Miluše Musílková, předsedkyně Slatinského klubu seniorů: „Dnešní 12 krajské hry organizujeme proto, že se střídají všechna družstva seniorů z různých konců Jihomoravského kraje. Her se účastní 11 týmů, máme 5 disciplín.“
Mnozí závodníci mají za sebou už několik ročníků a doma pravidelně trénují. Nejvíc se ale těší na přátele, které jinak během roku nepotkají.
Soutěžící Žabčice: „Dnes je to potřetí, co jsme tady, protože se nám to v minulých letech zalíbilo. Je to taková příjemná aktivita a člověk se trošku seznámí i s dalšími lidmi.“
Soutěžící Chudčice: „My senioři se zúčastňujeme těchto her už po několikáté. Sportujeme, u nás se scházíme, hrajeme nebo trénujeme vlastně na tyto hry a baví nás to, jsme taková skvělá skupinka.“
Soutěžící Kohoutovice: „Byla taková nabídka, abychom se zúčastnili soutěže, no tak jsme se přihlásili a jsme tady. Baví mě to velice. Máme jednoho kyborga a ostatní mají ještě nějaké protézy, ale soutěží rádi.“
Soutěžící Mikulov: „My jsme už tradiční účastníci soutěží a několikrát jsme to už vyhráli. Takže nás to baví a jsme rádi, že jsme tady v takovém kolektivu.“
Soutěžící Břeclav: „Je to jubilejní 12. ročník a minulých ročníků jsme se zúčastňovali taky. My jsme letos hodně trénovali a budeme bojovat o takové 3 – 4 místo. Lepší by bylo to třetí. Je to bezvadné, jsou tady naši známí, kamarádi.“
Aby mohl spolek takto velkou sportovní akci i celoroční program zvládnout, potřebuje stabilní zázemí.
Jiří Ides (nestraník), starosta městské části Brno – Slatina: „S naším klubem seniorů spolupracujeme už velmi dlouho. Snažíme se je podporovat zejména z toho důvodu, že je mimořádně sympatické to že lidé, ať už jsou v jakémkoli věku, tak se sdružují, vykonávají aktivity, které je udržují v tempu, v rytmu, v soudržnosti a snažíme se jim co nejvíc pomoct a dát to nejlepší zázemí k tomu, aby se mohli setkávat a fungovat společně. Vnímáme to také jako důležitý krok k tomu, abychom pomohli prevenci osamění seniorů, což je velice častý aspekt, který se ukazuje ve společnosti.“
Krajské hry jsou sice vrcholem sezóny, slatinský klub ale funguje naplno po celý rok. Jeho dveře jsou otevřené každému, koho zajímá pestrá škála společných aktivit.
Miluše Musílková, předsedkyně Slatinského klubu seniorů: „Náš klub se zabývá sdružováním seniorů, pořádáme různé zájezdy, jednodenní i týdenní pobyty v lázních nebo termálních lázních. Máme pravidelně čaje, besedy, zpívánky. Zájemci se můžou přihlásit na našich akcích, vždy ve středu.“