Moravská Nová Ves představila klenoty místní gastronomie

.

Reklama

Svébytný folklor, dobré jídlo, víno a přátelští lidé. To a mnohem více nabízí řada míst na Jižní Moravě. A mezi nimi i Moravská Nová ves, kam zavítaly desítky návštěvníků, aby uspokojili mlsné jazýčky na třetím ročníku akce Neoveský Gurmán. Celou jednu sklepní uličku zaplnila řada stánků nabízejících především jedinčenou regionální kuchyni.

“Můžete tady okoštovat naši pravou neoveskou fazulnici, nebo naše neoveské přesňáky, nebo takzvané latě, to jsou ty bramborové placky plněné povidly a sypané mákem, prostě delikatesa delikátní,” řekla Regina Lanová, organizátorka akce.

V druhé sklepní uličce si přišli na své milovníci chilli, pizzy nebo jihoamerické kuchyně.

"Najdete tam výborné sušené maso, koštovala jsem, Jerky, výborné. Paní prodávala výborné domácí hořčice. Takové zákusky, jak si dáte u nás, tak to vám přísahám, že jste vživotě nejedli,” doplnila Regina Lanová, organizátorka akce.

ANKETA

Milovníky povzbuzujících nápojů může potěšit, že najdou v Moravské Nové vsi nejen dobré víno, ale také pivo z místního minipivovaru Na vyhlídce.

“Zdejší pivovar je specifický zejména v tom, že je opravdu malinký, opravdu minipivovar, máme malinkou vanu, asi 60 litrů, takže vlastně každý kousek uvařený u nás v pivovaru je pivní skvost a originál,” uvedla Danka Levková, organizátorka akce.

Pivaři zde najdou jako osmi stupňová, tak třeba osmnácti stupňová piva. Mezi nejoblíbenější speciály patří takzvaný kyseláč. Tedy pivo zakvašené laktobacily a ochucené ovocnou složkou. A co když není slina ani na víno ani na pivo?

“Co mě tu nejvíc chutná? No zatím slivovice. Ne, já to řeknu na rovinu, mě se hraje všude, kde jsou dobří lidé a kde se lidi baví, se mi hraje úplně nejlíp. A tady to je úplně stoprocentní,” zhodnotil Jan Grabec, heligonkář.

A co děti? Ty měly na výběr hned z několika lákavých atrakcí, jako například malování na obličej nebo řádění ve skákacím hradu. Unikátní atmosféru Neoveského Gurmána doplňoval hudební program odstartovaný místním folklorním souborem.

“Máme tady místní cimbálovou muziku Lusk, velmi šikovná děcka, teda už jsou větší, ale velmi šikovná děcka jsou to. Už na vyšší republikové úrovní sklízí spoustu úspěchů,” vysvětlila Regina Lanová, organizátorka akce.

Kdo letošního Gurmána prošvihl, může akci navštívit příští rok. A komu se nechce čekat, může do Moravské Nové vsi vyrazit na některou z dalších událostí, jako je Vinobraní, Den lidových řemesel, Hody či nově plánovaný Fazula fest. Tak tedy, dobrou chuť.
AREMA, s.r.o. Slavkov II
Slavkov u Brna
od 21 480 Kč/měsíc

Detail

HEXADATA s.r.o. - 001
Rajhrad
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

Reklama

PR články

Pod svícnem Barchanu

Více PR článků
Zavřít reklamu