V Moravském Krumlově vznikají nová stavební místa

  • 25. července 2019,
  • 9:10

Moravský Krumlov rozšiřuje své území o nové ulice. V lokalitě Novosady připravuje nové stavební pozemky, které následně prodá v aukci.

Reklama

Od 90. let hledalo vedení Moravského Krumlova lokalitu vhodnou pro rozšíření města. Našlo ji v Novosadech, kde dořešilo majetkové náležitosti a nyní probíhají úpravy.

"Jsou tady stavební místa s přípojkami až na pozemek, s vodovodními kanalizačními šachtami, plynovou přípojkou, elektřinou. Takže vše je připravené. Staveníci si jen vyřídí stavební povolení na svůj dům a napojí se na sítě, které jsme tady připravili," řekl Zdeněk Jurásek, místostarosta, Moravský Krumlov.

Město rozhodně nechce jít cestou přeprodávání pomocí developerů.

"Chceme to prodávat přímo lidem, kteří zde budou stavět. Tak máme postavené i smlouvy. V této chvíli je asi 13 pozemků prodaných. Na podzim plánujeme další kola, elektronické dražby, kde se pozemky budou prodávat," řekl Zdeněk Juránek.

Jedním z důvodů, proč chce město prodávat pozemky na přímo, je i to, aby se nezvyšovala cena díky prostředníkům.

"Jsou tady pozemky od 800 do 1000 metrů čtverečních. Jeden pozemek s rozlohou 2000 metrů čtverečních tady ještě také je. Částka za metr čtvereční včetně DPH je 1210 korun. Za tuto cenu se většina pozemků v prvních dvou kolech prodala, takže ty cifry jsou od nějakých 800 tisíc do 1,2 milionu," řekl Zdeněk Juránek.

Nové stavební pozemky v lokalitě Novosady by měla stavební firma předat dokončené v průběhu měsíce srpna. Následně proběhne kolaudace a na podzim avizovaná dražba.Bohemia Marten Plus s.r.o. Brno
Brno
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

STUDSTAVgroup s.r.o. - Němčičky
Němčičky
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

DVP.Logistic s.r.o. 001
Oslavany
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu