Brno čeká 18. května jubilejní dvacátá Muzejní noc

  • 8. května 2024,
  • 20:31,
  • Brno,
  • Jakub Sabol

Jubilejní dvacátá Muzejní noc klepe na dveře. V sobotu 18. května čeká zájemce zábavou nabitý program na více jak padesáti lokalitách v Brně a v okolí. Program bude tradičně k dispozici mezi šestou hodinou a půlnocí.

Reklama

Hradní muzeum s galerií obrazů od místních umělců, bastion nebo třeba obávané kasematy. Všechny expozice Špilberku se 18. května otevřou návštěvníkům zcela zdarma. A to na brněnské pevnosti v rámci muzejní noci není zdaleka vše

„Doprovodný program k tomu, co bude zdarma, tak budou vodojemy, protože už jsme v minulosti zkusili kasematy při svíčkách, tak letos zkusíme vodojemy při svíčkách, takže takový doprovodný program, jak zažít vodojemy na Špilberku trochu jinak, “ říká Zbyněk Šolc, ředitel Muzea města Brna.

Na velký nápor se každoročně chystají v Králově Poli. Místní Technické muzeum chystá mimojiné unikátní představení a zbrusu novou výstavu zaměřenou na motocykly, která se otevře zároveň s Muzejní nocí.

„Budeme vystavovat více než šedesát motocyklů převážně české proveniance, budou to motocykly z roku 1902 až 1989. Návštěvníci zde budou moct vidět motocykl značky Norton, který na Velké ceně Československa tady u nás v Brně. Pro děti máme připravené závody na malých motocyklech,“ vyjmenovává Silvie Zouharová Dyková, kurátorka historických motorů v Technickém muzeu v Brně.

Ve středu města lidé zavítají na večerní program v zahradách černopolských vil Low Beer a Tugendhat. Uvnitř Low Beerova domu si užijí odborné přednášky. Muzeum města Brna otevře i přilehlou Arnoldovu vilu.

„Ta vila je stále ještě nová, ti lidé o ní mají zájem tak budeme mít speciální komentované prohlídky s tím večerním příběhem toho domu. Snad už v té době bude hotová i zahrada, tak si budou moct užít i ten večrní pohled na osvícenou a zrekonstruovanou zahradu Arnoldovy vily,“ dodává Zbyněk Šolc, ředitel Muzea města Brna.

Místodržitelský palác na Moravském náměstí otevírá po rekonstrukci v červnu, v rámci muzejní noci sem zájemci nahlédnou dříve speciálním světelným kukátkem. Moravská galerie za zvýhodněné vstupné zase přivítá i ve dvojici budov v Husově ulici – v Pražákově paláci a v Uměleckoprůmyslovém muzeu.

„Na výstavě Made by Fire si můžou vystřelit pomyslné štěstí prostřednictvím vrhače kalíšků a nebo si nebo odnést domů na památku,“ líčí Viera Kobielska z produkce a marketingu Moravské galerie a organizátor Muzejní noci.

Muzejní noc Brno zažije po dvacáté. A letošní jubilejní ročník bude opět stát za to.

„Speciální bude i tím, že se koná na mezinárodní den muzeí, takže to oslavíme nejen v rámci Brna, ale například i v metropoli jako je Paříž. Program si pro vás připravilo 28 institucí na více jako 50 lokacích. Program je teda plný aktivit, různých výkladů, workshopů, koncertů nebo divadelních her a dalších,“ shrnuje Viera Kobielska z produkce a marketingu Moravské galerie a organizátor Muzejní noci.

Přesun mezi jednotlivými lokacemi zajistí dopravní podnik bezplatně prostřednictvím sedmi okružních linek. Autobusy budou z České jezdit podle speciálního jízdního řádu. Kulturní svátek si lidé v Brně a okolí užijí od osmnácté hodiny přesně do půlnoci. 
Ing. Ivan Vašíček - 01
Zhoř
od 170 Kč/hod.

Detail

AGEN-CE, s.r.o. Rostěnice
Rostěnice-Zvonovice
od 21 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Město Šlapanice - 001
Šlapanice
od 25 280 do 37 170 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu