Ve Zbýšově vznikne nový kruhový objezd
- Dnes,
- 16:00,
- Jižní Morava,
- Jakub Švarc
Ve Zbýšově probíhá rekonstrukce ulice Sportovní a zároveň zde vznikne nový kruhový objezd. Důvodem je především bezpečnost. Momentálně je provoz řízen semafory. Pro tranzit pak platí objízdné trasy.
Ve Zbýšově právě probíhá rekonstrukce ulice Sportovní a s ní spojená výstavba nové okružní křižovatky. Práce odstartovaly letos 5. května. Řidiče v místě zdrží semafory, pro tranzit pak platí objízdná trasa.
Jakub Dobšík (SNK), starosta Zbýšova: „Na příjezdu od Babic do Zbýšova probíhá komplexní rekonstrukce vjezdu, včetně přeměny stávající průsečné křižovatky za okružní. Práce jsou zde složitější, protože se mění kompletní podloží vozovek, odvodnění a zlepšuje se únosnost vozovek. Zde probíhá provoz řízený semafory, čekací doba je cca 3 minuty a postupně se ten semafor bude posouvat do jednotlivých úseků.“
Objízdná trasa pro tranzitní dopravu pak je přes Zastávku a Zakřany anebo přes Padochov směrem od Oslavan. Práce jsou rozděleny do pěti etap a momentálně se dokončuje druhá. Rekonstrukce zasáhne řidiče nejvíce během července, kdy začnou silničáři budovat samotný kruhový objezd.
Jakub Dobšík (SNK), starosta Zbýšova: „Ta průsečná křižovatka normově neodpovídá standardním rozměrům. Nestandardní je i to, že krajská silnice zde uhýbá v jiném směru, než je průsek té křižovatky, takže se nám velice často stávalo, že řidiči jedoucí od Zakřan velice často nabyli dojmu, že jsou na hlavní, i když nebyli, to bylo příčinou několika havárií.“
Silničáři by měli mít hotovo v říjnu letošního roku.