U kampusu přibudou parkovací místa

  • 8. srpna 2019,
  • 14:18,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Město pokračuje v přípravách výstavby parkovacího domu v Akademické ulici. Ten by měl sloužit především návštěvníkům kampusu, popřípadě lidem, kteří jedou do nemocnice. V první řadě ale musí město získat pozemky, na kterých je v tuto chvíli klasické parkoviště.

Reklama


Přípravy výstavby parkovacího domu v Akademické ulici pokračují. Město tak posílí možnost parkování u univerzitního kampusu v Bohunicích.

"Původní projekt se připravoval při ulici Jihlavská. Bohužel se tam ukázalo, že nelze z toho parkoviště smysluplně a dostatečně rychle odvést ta vozidla na okolní komunikace. Proto se od tohoto projektu postupně upouští," řekl Antonín Crha, starosta, Brno - Bohunice.

Vznikla tedy myšlenka nastavení stávajících parkovišť mezi Campus Square a dálnicí. Na rozdíl od původního plánu bude teď parkoviště ve větší vzdálenosti od nemocnice. I přes to Bohunická nemocnice navyšování počtu parkovacích míst v lokalitě vítá.

"My jsme rádi, že magistrát města Brna s námi spolupracuje, že připravuje projekt, který zvýší možnosti parkování zde v univerzitním kampusu a v okolí FN Brno, protože toto místo je opravdu velmi exponované a ta parkovací místa jsou potřeba zejména pro pacienty kteří k nám do nemocnice jedou," řekl Pavel Žára, tiskový mluvčí, FN Brno.

Podle starosty MČ Brno - Bohunice je třeba myslet do budoucna a připravit tak kapacity v dané lokalitě i na další plánované změny.

"Dávalo to smysl i z toho důvodu, že do univerzitního kampusu má být přivedena tramvaj. Proto se to jeví jako smysluplné záchytné parkoviště pro řidiče ze západní části okolí Brna," řekl Antonín Crha.

Původně měl nový parkovací dům sloužit i pro atletickou halu Campus. Město ale nakonec souhlasilo s postavením 170 parkovacích míst přímo u haly. Nové parkoviště tak zůstane především pro návštěvníky Campus Square. Projekt je v tuto chvíli ve fázi příprav a vypořádání mezi majiteli pozemků.

VOLYNOV s.r.o.
Brno-město
od 13 350 Kč

Detail

PERFECT pure service, o.p.s
Brno-město
od 10 500 Kč

Detail

DEYSON s.r.o.
Brno-město
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu