Ceny pohonných hmot jdou opět nahoru

  • 16. ledna 2020,
  • 12:16,
  • Brno,
  • Pavel Štěpánek

Ceny pohonných hmot na začátku nového roku šly v celé České republice opět mírně nahoru. Na Jižní Moravě se cena nejprodávanějšího benzínu Natural 95 pohybuje nyní mezi 32. a 33.korunami, nafta od 31,80 po 32,90. Nejlevnější benzín je na Znojemsku, nejdražší pak na Břeclavsku.

Reklama

Ceny zboží po Novém roce, pokud tedy pomineme povánoční a novoroční slevy, jdou nahoru. Výjimkou nejsou ani pohonné hmoty. My jsme se zeptali řidičů, jak to vnímají, jestli třeba omezují nějak ježdění autem, když jdou ceny benzínu a nafty nahoru.


Anketa


Ti, kteří ježdění v autě potřebují pro svoji práci, tedy žádná omezení ani při stoupajících cenách neplánují. Ještě v nedávné minulosti tomu bylo jinak, kdy se větší zdražení projevilo i na celkové spotřebě pohonných hmot. Na pohyb cen vzhůru už jsme si nejspíš zvykli. Zkusili jsme se tedy zeptat, zda existuje nějaká horní hranice, která by řidiče k zásadnímu omezení jízd autem přinutila.


Anketa

A jak jsou na tom s cenami u našich sousedů? V Rakousku i na Slovensku je cena pohonných hmot nižší než v Jihomoravském kraji. Litr Naturalu stojí v Rakousku v přepočtu 27,50 a na Slovensku 29 korun 80 haléřů. Levnější je v obou sousedních zemích i nafta. V Rakousku řidiči za litr platí v přepočtu 29,30 a na Slovensku dokonce jen necelých 27 korun. Pokud tedy máte cestu k našim východním či jižním sousedům, v klidu můžete levněji natankovat až za hranicemi. Pavel Štěpánek, TV Brno 1.
Joblife recruitment s.r.o.-prac.
Brno
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

JV Klima instal s.r.o.
Podivín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail
Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu