Teplárny otevřely nové Edukační centrum

  • 17. června 2021,
  • 13:51,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Jak se v brněnských teplárnách vyrábí teplo? Jakou techniku používají a co vše stojí za energií, kterou denně využíváme? To vše a mnohem více se mohou dozvědět návštěvníci nového Edukačního centra na Červeném mlýně.

Reklama

Červený mlýn, provozovna Tepláren Brno, nabízí veřejnosti přístup do nového Edukačního centra. Toto centrum je určeno především žákům a studentům technických oborů, ale také pro setkávání s odborníky, zákazníky i návštěvníky tematických akcí.

“Je to o vzdělávání, o poskytování nějaké osvěty. A i umístění odpovídá místu, kde se potkává hned několik svým způsobem originálních technologií ve vzájemné kombinaci. Takže to edukační centrum v těchto prostorách dává mnohem větší smysl než kdekoliv jinde odtaženo od teplárenství” uvedl finanční ředitel Tepláren Brno Přemysl Měchura.

“Edukační centrum máme vybaveno pro 65 osob, jsme vybaveni moderní prezentační technikou. To zázemí je tu velké, včetně šatny, recepce, máme tu i možnost cateringu,” uvedl Pavel Havlík, manažer Edukačního centra.

Účastníci edukačních programů se seznámí s počátky a vývojem teplárenství na území města Brna, jimž byla inspirací technická infrastruktura New Yorku v počátku 20. století. Připraveny jsou i krátké filmy z míst, kam se běžný návštěvník nedostane. A samozřejmě jim bude představen provoz na Červeném mlýně.

“Provedeme je kompletním paroplynovým cyklem, kdy se seznámí se spalovací turbínou, seznámí se s kotlem, s parními turbínami, s naší největší akumulační technologií v republice, elektronovým kotlem a s našimi službami, které provozujeme pro přenosovou soustavu,” doplnil Pavel Havlík, manažer Edukačního centra.

Nebude chybět ani představení jedné ze tří stanic pro dobíjení elektromobilů, které v roce 2020 teplárny v Brně vybudovaly. Kromě uvedení do tajů provozu tepláren je cílem centra také zdůraznění pozice tepláren jako úspěšné brněnské energetické společnosti.

Zdůraznění výjimečnosti a prospěšnosti připojení tepla k centrálnímu zásobování. A Teplárny Brno chtějí být nějakým lídrem v rámci inovací, takže bychom rádi tyto informace tímto prostřednictvím sdělovali veřejnosti,” řekl finanční ředitel Tepláren Brno Přemysl Měchura.

Samotná rekonstrukce edukačního centra trvala necelého půl roku, a vyžádala si náklady ve výši sedmi milionů. Centrum mělo být otevřeno už v roce 2020, avšak kvůli situaci spojené s onemocněním covid 19 uvítá první skupiny návštěvníků až letos - s příchodem nového školního roku.
Michal Maryna Company s.r.o. okres Vyškov
Vyškov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

ALFATOS s.r.o. - Pohořelice
Pohořelice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

MACH DRŮBEŽ a.s. - Moravany u Brna
Moravany
od 22 500 Kč/měsíc

Detail

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu