Silnice II/395 je v rekonstrukci

  • 9. října 2023,
  • 15:09,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

Reklama

Řidiči, kteří by chtěli jet ze Zbraslavi do Rosic a naopak musí počítat s dopravním omezením. Na silnici číslo II/395 totiž platí uzavírky kvůli opravě vozovky. Musí tak zvolit objízdnou trasu, která je vedena po dálnici D1. Uzavírka v místě platí od 25. srpna letošního roku.

Markéta Karbanová, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Momentálně tam probíhá rekonstrukce, v současné době probíhá recyklace za studena. Budou se dělat nové krajnice, příkopy, vodorovné značení a nové propustky na vjezdech. V rámci stavby ještě opravíme silnici III do Příbrami. Objízdná trasa je vedena přes D1 společně s uzavírkou silnici I/23.“

Opravovaný úsek měří přes dva kilometry. Řidiči, kteří nevlastní dálniční známku mohou využít objízdnou trasu, která je vedena od Rosic, přes Zastávku, směrem na Ostrovačice, dále na Říčany, Říčky, Domašov až do Velké Bíteše a opačně.

„Markéta Karbanová, vedoucí investičního úseku SÚS JMK: „Do Zbraslavi je to po polovinách, jinak je tam úplná uzavírka od odbočky na Zbraslav až přímo zase do Zbraslavi. Silnici využívají hlavně řidiči, když nejede dálnice D1.“

Hotovo by mělo být do 10. prosince letošního roku. Stavba je ve správě Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Náklady stavby byly vyčísleny na 20,5 milionu bez DPH.
Eagle Eyes a.s. - Hodějice
Hodějice
od 15 600 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

JASIN STAV s.r.o. Otnice
Otnice
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama
Zavřít reklamu