Stavba VMO Bauerova vstoupila do další etapy

  • 10. června 2024,
  • 14:25,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

Velký městský okruh Bauerova zlepší plynulost a bezpečnost silničního provozu v oblasti brněnské městské čtvrti Pisárky. Zároveň zajistí propojení již existující a plánované části velkého městského okruhu.

Reklama

Už od minulého roku probíhá stavba VMO Brno-Buerova. Délka rekonstruovaného povrchu je zhruba jeden kilometr. Pro řidiče to znamená řadu dopravních omezení. Od Dubna vstoupila stavba do další etapy a automobily tak nově jezdí po zcela novém povrchu. Provoz je opět sveden do jednoho jízdního pruhu. Nově ale došlo k uzavření sjezdu z Bítešské.

Filip Poňuchálek, tiskový mluvčí Magistrátu města Brna: „Velký městský okruh Bauerova už míří do finále. Stavba už se přesunuli na druhou stranu. Nyní se jezdí v režimu jedna plus jedna po novém povrchu. Dodělává se další komunikace, která je vedle. Nové dopravní omezení platí pro řidiče, kteří přijíždějí z Bítešské, protože je zde uzavřena rampa. Objízdná trasa vede od Kampusu, po Jihlavské směrem na Poříčí.“

V rámci další etapy došlo také ke změně organizace hromadné dopravy, autobusy č. 44 a 88 teď nově jezdí v pruhu blíže k výstavišti. Zastávka Riviera je dočasně zrušena, lidé tak mohou využít zastávek Pisárky nebo Velodrom. Pro návštěvníky koupaliště jsou zbudovány provizorní přechody a chodníky.

Filip Poňuchálek, tiskový mluvčí Magistrátu města Brna: „Velký městský okruh na Bauerově by měl být podle ŘSD hotový v listopadu letošního roku.“

Po rekonstrukci dojde k rozšíření vozovky o skoro tři metry. Místem denně projede skoro 17 tisíc vozidel. Nedaleko potrápí řidiče také stavba VMO-Žabovřesky.
ELITA semenářská, a.s. - Ořechov u Brna
Ořechov
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Obec Nebovidy - Nebovidy
Nebovidy
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

ProDomy.cz s.r.o., Brno
Brno
od 44 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu