Provozovatel Tržnice Brno připravuje nový koncept

  • 20. srpna 2019,
  • 17:31,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Provozovatel brněnské kryté tržnice bude muset změnit provozní koncept. Nájemců, kteří by si zde otevřeli stánek je málo a veřejnost si stěžuje, že budova zeje prázdnotou. V horním patře se ale na druhou stranu pravidelně konají akce.

Reklama

Návštěvníci Tržnice Brno si stěžují, že je tam prázdno, nájemci tvrdí, že podmínky pronájmu prostor jsou nevýhodné a provozovatel tržnice tak přistupuje ke změně konceptu jejího fungování. Zároveň připomíná, že se v horních patrech budovy koná spousta kulturních akcí, přednášek a hudebních produkcí.

„Pořád se tady něco děje, v těch horních patrech, když tady zrovna nic není a přijdete a vidíte prázdné prostory, tak to neznamená, že by tady bylo prázdno. Například za loňský rok jsme tu udělali 250 akcí, což vychází na víc než jednu ob den," řekl Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno. 

V roce 2014 byl vytvořen koncept fungování brněnské tržnice, který počítal s tím, že si malí obchodníci a farmáři pronajmou prostory pro své stánky a přitáhnou do tržnice svou klientelu. Návštěvníci, kteří by přišli za jedním prodejcem by pak měli možnost nakoupit i u ostatních a tak by z provozu profitovali všichni. Podle provozovatele tržnice Bartoška už ale není situace pro takovou vizi příznivá.

„Díky vývoji nezaměstnanosti, několikanásobně zvednuté minimální mzdě se tento koncept přestává malým farmářům vyplácet, protože zde musí být pevnou pracovní dobu, šest dnů v týdnu, někdy sedm dní v týdnu a přichází jim to nepohodlné," vysvětlil Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno. 

Proto raději využívají možnost dodávat své zboží do sítí obchodů, koncový prodej zajistí za ně. V případě stížností nájemců, jedinou jejich možností, pokud nejsou s podmínkami spokojeni, je vydat se na úřad městské části Brno-střed.

„Nájemce Tržnice Brno doposud své závazky vůči městské části řádně plnil. V poslední době jsme vnímali z médií hlavně stížnosti nájemců, kteří v dané budově mají pronajaté prostory a pokud budou mít stížnosti, radnice je otevřená, můžou přijít a my budeme s nimi jejich stížnosti řešit," uvedla Kateřina Dobešová, vedoucí Oddělení vnějších vztahů Brno-střed.

Návštěvníkům se také nelíbí, že se ne vždy dostanou na terasu na střeše budovy a že je druhé patro často uzavřené. Doufejme tedy, že díky novému konceptu Tržnice opět ožije.
VOLYNOV s.r.o.
Brno-město
od 13 350 Kč

Detail

PERFECT pure service, o.p.s
Brno-město
od 10 500 Kč

Detail

DEYSON s.r.o.
Brno-město
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu