Vandalové poničili janáčkovo divadlo

  • 5. září 2019,
  • 18:48,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Fasádu Janáčkova divadla poškodili vandalové. Ani nový provozní řád okolního parku je neodradil od zničení části budovy, která prošla čerstvou rekonstrukcí. K jejímu znovuotevření zbývají už jen drobné úpravy.

Reklama

Část fasády Janáčkova divadla, které se má brzy po rekonstrukci slavnostně otevřít, je stále výrazně poškozena po červnovém útoku vandalů. Hned několik prokopnutých desek v tuto chvíli znamená škodu ve výši 300 tisíc korun.

"Omladina se bavila tak, že kopala do těch desek. Někdo asi přišel s tím, že zjistil, že jedna jde prokopnout a pak to postupně přibývalo. Tady ta celá škoda potom vznikla asi během čtrnácti dní, se to nastřádalo," uvedl Marek Fruhvírt, správce, Janáčkovo divadlo.

Ve snaze zabránit ničení nejen budovy divadla, ale i originální kašny, která se u něj nachází, vznikl v červenci nový provozní řád. Ten například omezil volnost milovníkům skejtů a zakázal koupání v kašně. Díky němu podle Veřejné zeleně města Brna počet problémů klesl.

"Co se týče samotné kašny, tak tam náš servisní technik zaznamenal daleko čistší vodu, snížila se nám spotřeba chemie, daleko méně se nám zanáší filtry, technologie," sdělila Kateřina Novotná, správkyně vodních prvků, Veřejná zeleň města Brna.

V parku se také od té doby schází méně lidí. Tomu největšímu incidentu, tedy prokopnutí desek fasády bohužel nezvládla zabránit ani přítomnost kamerového systému a tak je teď terasa veřejnosti uzavřena.

"Momentálně se tady daly provizorní stavební zábrany, že sem prostě je zákaz vstupu na ty prostory terasy, a do budoucna se plánuje, že se tady udělá nějaká brána, která se bude prostě na noc zavírat," Marek Fruhvírt, správce, Janáčkovo divadlo.

Oprava poškozených desek by měla být hotova do konce letošního roku. Dalším rozmarům bezohledné mládeže by do budoucna podle správce objektu mohl zabránit snad jedině zvýšený dohled policie.
VOLYNOV s.r.o.
Brno-město
od 13 350 Kč

Detail

PERFECT pure service, o.p.s
Brno-město
od 10 500 Kč

Detail

DEYSON s.r.o.
Brno-město
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu