Milovníci střelby si v Brně přijdou na své

  • 30. července 2020,
  • 9:07,
  • Brno,
  • Jana Holubová

V Brně je možné vyzkoušet si v tréninkovém prostředí střelbu ze zbraně. Na střelnicích jsou lektoři připraveni i na úplné začátečníky a celým procesem střelby je provedou. Zastřílet si mohou přijít i zkušení střelci a majitelé zbrojního průkazu.

Reklama

Brňané mají v moravské metropoli mnoho příležitostí vyzkoušet nové věci, ať už je to exotické jídlo, netradiční sporty, únikové hry nebo třeba střelba ze zbraně. V Brně je hned několik střelnic, na které mohou zavítat jak úplní začátečníci, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je v bezpečném prostředí vystřelit z opravdové zbraně, tak ti, pro které je střelba jejich oblíbeným sportem.

"Těch základních sportovních střeleckých disciplín je spousta. Základní nějaké rozdělení je na terčové disciplíny, na nějaké dynamické disciplíny, to znamená jestli ten střelec se snaží pouze o přesnost, zasahovat ten terč, nebo jestli do toho zahrnuje další dovednosti, třeba přesuny při střelbě, střelba na víc cílů a tak dále," popsal Aleš Luffer, správce střelnice.

I takové dovednosti je možné na střelnicích trénovat, pokud jsou na to dostatečně vybaveny. Zákazníci často sahají po klasických pistolích, tedy krátkých palných kulových zbraních. Zájemci si však mohou vybrat i méně tradiční zbraně. Záleží na vybavení a prostorách střelnice.

"Méně časté jsou třeba pro nás brokovnice. Jsme krytá střelnice, tak ty brokové zbraně tady nenajdou takové uplatnění. Ty se vyjímají spíše na venkovních střelnicích," doplnil Aleš Luffer, správce střelnice.

 Jeden z pravidelných zákazníků střelnice nám prozradil, že pokud se chce někdo naučit dobře střílet, musí umět vyčistit mysl a soustředit se pouze na daný okamžik.

"Jako při řízení auta, když jde člověk poprvé do té autoškoly, tak je nervózní, snaží se myslet na moc věcí a to je u té střelby stejné. To znamená říct si, že je to něco nového, uklidnit se a brát to jako zábavu," řekl Alois Trávníček zákazník střelnice.


Návštěva střelnice není nejlevnější záležitost. Cena se odvíjí od druhu vypůjčené zbraně a druhu a počtu nábojů, které zákazník vystřílí. Koho střelba zaujme, může se s pomocí lektora postupně připravit i na získání zbrojního průkazu.

"Je to velice podobné jako na řidičský průkaz. Musíte mít nějakou zdravotní bezúhonnost, tu posoudí váš praktický lékař. A potom musí před zkušebním komisařem složit zkoušku odborné způsobilosti," vysvětlil Aleš Luffer, správce střelnice.

Pak už si může na střelnici nosit zbraň i náboje vlastní. Zákazník však nesmí zapomenout dodržovat pravidla střelnice a především musí se zbraní za všech okolností manipulovat bezpečně. Pak už si může v klidu vychutnat zážitek a ověřit si, jak dobrou mušku má.
FAIRAIR CZ s.r.o. - provozovna
Tvrdonice
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Václav Kolář - místo výkonu práce Boskovice
Boskovice
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Václav Kolář - místo výkonu práce Boskovice
Boskovice
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu