Výstava na Špilberku láká milovníky Lega

  • 30. července 2020,
  • 9:07,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Až do konce srpna mohou milovníci Lega zavítat na Špilberk na výstavu zvanou Kostkohrátky. Najdou tam vlaky, vrtulníky, auta i domy složené z jedné z nejznámějších stavebnic. Kromě toho si budou moci v kreativním koutku vytvořit z kostiček vlastní díla.

Reklama

Auta, vlaky, domy, vrtulníky, věže, panáčci a dráhy. To a mnohem více se dá vytvořit z kostiček snad nejznámější stavebnice - z Lega. A právě Lego najdou návštěvníci Špilberku na výstavě s názvem Kostkohrátky.

"Jsou to dvě místnosti plné různých výrobků z Lega, autíček, vláčků, letadel. Je tam i velký model Špilberku, který nám pan Kovář věnoval pro tuto výstavu. Je tam také hrací koutek, po rozvolnění hygienických pravidel, takže děti se mohou posadit, pohrát si, složit si něco z kostiček a taky si mohou odnést omalovánky s tematickou kresbou lega," řekl tiskový mluvčí Muzea města Brna Michael Kalábek.

Exponáty pro výstavu dodal sběratel Karel Kovář. Jeho sběratelská vášeň začala přibližně v roce 2010, kdy pro svou vnučku nakoupil první Lego. Postupně dokupoval další, které sháněl na internetových bazarech.

SYN: "Různě tam lidi prodávali hodně Lega na kila. A ono se to hrozně moc vyplatilo, tenkrát. Teď už je to horší, protože se zdá, že v Česku jsem to všechno vykoupil," popsal Karel Kovář, sběratel.

Vystavené exponáty pan Kovář složil sám, ať už podle vzoru nebo s využitím vlastních nápadů. Mezi nejstarší modely na výstavě patří vláčky na baterky z šedesátých let. Nechybí však ani moderní vlaky. Dále jsou na výstavě k vidění například vrtulníky, sada Lega pro dívky a na své si přijdou i milovníci aut.

"Zamiloval jsem se tady do té Tatry 813, navrhovatel je Japonec, jmenuje se Madoka, je to volně na internetu k mání, je to opravdu kořeň, který něco umí. Ten model stavěl měsíc, ale bez plánku, já jsem ho stavěl měsíc, ale s plánkama," řekl Karel Kovář, sběratel.

Děti i dospělí, kteří na Kostkohrátky zavítají, si mohou v herním koutku také sami vyzkoušet, jak lego funguje a ověřit si jak zdatní stavebníci jsou. Během prohlídky také nelze přehlédnout největší stavbu v místnosti, kterou je model samotného hradu Špilberk.

"Jsem si řekl, že když jsem Brňák, tak ten Špilberk musím postavit. Že když ho postavili jednou, tak já ho postavím podruhé. Stavěl jsem to podle fotografie. To, co jsem sehnal na internetu, tak podle toho jsem začal stavět," vysvětlil sběratel Karel Kovář.

Výstava Kostkohrátky v prostorách hradu Špilberk je otevřena až do 30. srpna, od úterý do neděle mezi devátou až sedmnáctou hodinou.
Bohemia Marten Plus s.r.o. Brno
Brno
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Eagle Eyes a.s. - Hodějice
Hodějice
od 12 880 Kč/měsíc

Detail

REMIÁŠ GLOBAL SERVICES s.r.o. Vyškov
Vyškov
od 13 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu