Dělnický dům v Židenicích se opravuje

  • 14. září 2020,
  • 9:16,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Kompletní rekonstrukce restaurace a vstupních prostor Dělnického domu v Židenicích už se blíží ke konci. Opravy doplňují rekonstrukci domu z minulých let. Interiér, na jehož tvorbě se podílí výtvarník TIMO, se veřejnosti otevře 22. září.

Reklama

V Dělnickém domě v Židenicích se pomalu blíží ke konci kompletní rekonstrukce, tedy její poslední část. Na opravě historické budovy, kde se pravidelně koná řada kulturních a společenských akcí, se už doposud udělalo hodně práce.

„My jsme v minulých letech opravili sál a vybavili jsme Dělnický dům novou jevištní technologií, udělali jsme tady novou klimatizaci s rekuperací, opravili jsme toalety, udělali jsme repliku původních oken v historické fasádě,“ popsal místostarosta MČ Brno-Židenice Petr Kunc.

Ke kompletní proměně Dělnického domu zbývala oprava vstupních prostor a restaurace, a tak městská část a zaměstnanci stavební firmy pustili do práce.

„Práce na Dělnickém domě je trochu komplikovanější, protože je to rekonstrukce a dávat dohromady omítky stálo hodně sil. Ale věřím, že se vše podaří a do konečného termínu, do 22 září, stavbu předáme v pořádku,“ řekl Zbyněk Žampach, stavbyvedoucí.

Stavební práce běží od začátku prázdnin a zahrnují vytvoření zcela nového designu a proměnu celého interiéru.

„Bude vzdušný, bude světlý a měl by být takový příjemný nejenom pro to, když je tady třeba ples nebo kulturní akce, ale i takhle večer, když by někdo chtěl si sem zajít na víno, pivo nebo kávu, tak ten nový interiér by ho k tomu měl lákat,“ řekl místostarosta MČ Brno-Židenice Petr Kunc.

Na tom, jak bude vypadat výmalba stěn a také bar, výrazně podílí brněnský výtvarník TIMO.

První akce, která se bude v nových prostorách konat, bude zasedání zastupitelstva. Po něm jsou občané zváni na slavnostní otevření.

„Na konec září a začátek října, pokud dovolí pandemická situace, tak už je naplánováno několik kulturních akcí v Dělnickém domě a doufám, že se těm novým účastníkům se bude ta restaurace líbit,“ doplnil místostarosta MČ Brno-Židenice Petr Kunc.

Dokončující opravy Dělnického domu si vyžádaly náklady 3,5 milionu korun plus necelý více jak půl milionu na gastro vybavení.
Bohemia Marten Plus s.r.o. Brno
Brno
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna, s.r.o., Provoz Moravská Nová Ves
Moravská Nová Ves
od 93 Kč/hod.

Detail

A.G.J. - chráněná dílna, s.r.o., Provoz Mikulov
Mikulov
od 93 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu