Slavnostní otevření školky v ulici Sýpka

  • 11. září 2019,
  • 17:35,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Brněnským dětem se v září otevřela nově vybudovaná mateřská školka v městské části Brno-sever. Její kapacita je už nyní zcela naplněna. Předškoláky láká například i třída s rozšířenou hudební výchovou.

Stáhnout video
Reklama

 V ulici Sýpka přestřihli brněnští místodržitelé a ředitelka školy stuhu, která symbolizovala otevření zcela nově vybudované školky v městské části Brno-sever. Na původním místě stála stará budova, která musela být z technických důvodů zbořena.

„V podstatě se jedná o zdemolování původní školky, to co tu za námi stojí je v podstatě novostavba. Zajímavé je to asi v tom, že nebylo vůbec jednoduché z hlediska logistiky ve vnitrobloku, protože kolem nás jsou v podstatě uzavřené budovy, které mají pouze jednu přístupovou cestu pro Těžkou techniku, takže s tím jsme se museli vypořádat,“ vysvětluje obtíže při stavbě generální ředitel společnosti UNISTAV Tomáš Kubíček.

Tato budova je nízkoenergetická a šetří peníze díky svému vystavění v pasivním standardu.

„Ten nejdůležitější benefit je především pro toho následného provozovatele, protože z hlediska výstavby v tom není nic zásadního, ale z hlediska provozu a především provozních nákladů to bude určitě pro školku a pro provozovatele velmi zajímavé, protože tady dochází k zásadnímu spoření na energiích, na vytápění, takže si myslím, že ten benefit je pro toho následného následného uživatele,“ upřesňuje Tomáš Kubíček výhody pasivních staveb.

Nově vystavěná mateřská škola se pro své zaměření stala předmětem velkého zájmu, spadají sem děti z celého Brna, proto je její kapacita již naplněna.

„Zájem byl veliký, protože jsme to díky stavbě nestihli v řádném zápisu, takže poté jsme ještě měli mimořádný zápis elektronický a ještě v podstatě jsme poslední děti doplnili o prázdninách. O školce se rozkřiklo po celém Brně, takže spádovost dětí je z celého Brna a v současnosti máme všechny 3 třídy plné a pod čarou asi 10-15 dětí,“ sdělila ředitelka Jana Foltýnová.

Rodiče, ale hlavně děti se budou moci těšit na rozšířenou výuku hudební výchovy, kterou nabídne jedna ze tří nových tříd mateřské školy.

„Máme jednu novinku, jednu třídu, která se otevírá jako hudební, kde budeme klást důraz na hudební zaměření, paní učitelka je hudebně vzdělána, bude mít do tandemu další šikovnou paní učitelku, která vládne klavírem, flétnou, kytarou, tak se moc těším, že do této třídy zejména, se nám budou děti jenom hrnout,“doplnila ředitelka mateřské školy Jana Foltýnová.

Do této nově vybudované školky již začaly chodit tři třídy dětí. Pestré prostory a mimořádné

vybavení bude tedy za rok čekat na další malé hudebníky.
Lesy města Brna, a.s. - 07
Lelekovice
od 90 do 115 Kč/hod.

Detail

Bricks Group s.r.o. - Pražákova
Brno
od 16 200 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu