Zákazy vjezdu v okolí Bohunické řidiči nerespektují

  • 10. března 2020,
  • 18:08,
  • Brno,
  • Marie Kadlecová

Od podzimu loňského roku probíhá rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě v ulici Bohunická. Tato stavba dopravně rozdělila Horní Heršpice na dvě části a řidiči v oblasti objízdné trasy příliš nedodržují. Raději jezdí do zákazu vjezdu.

Reklama

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulici Bohunická začala v září 2019. Do poloviny října byla ulice průjezdná s omezením, poté se uzavřela úplně. Ačkoli objízdná trasa vede po Hněvkovského, Dornychu a na Vídeňskou, řidiči raději používají objízdnou trasu pro autobusy a jezdí do zákazu vjezdu.

„Strážníci v Bohunické ulici kontrolují dodržování dopravního značení v denních i nočních hodinách, vyrážejí tam na časté kontroly. Od začátku února strážníci v Bohunické ulici zaznamenali zhruba 90 přestupků souvisejících se zákazem vjezdu.“ Pavel Šoba, tiskový mluvčí MP Brno

Objízdná trasa pro autobusovou dopravu postavila mimo běžnou dopravní obslužnost i vlakové nádraží v Horních Heršpicích. Ani k němu si bez povolení řidiči nezajedou. Oficiální objízdná trasa přitom vede řidiče do dalšího komplikovaného úseku.

„Jestli to tam znáte a pojedete po objízdné trase, tak se dostanete na Opuštěnou, kde se dělá tramvaj Dornych-Plotní, to znamená, do těch zúžených pruhů je navedená tato doprava. Takže projet je opravdu velice problematické, takže chápu, že lidé se snaží projet, kde to jde.“ Josef Haluza, starosta MČ Brno-jih

Samotná rekonstrukce v ulici probíhá podle plánu. Kanalizace je již vyměněná v úseku od ulice Řehákova po Pražákovu a chybí patnáctimetrový pouze úsek po ulici Teslovu.

„Ukončujeme práce na rekonstrukci kanalizace a započnou práce na rekonstrukci vodovodů, takže budeme rekonstruovat vodovod v délce skoro 700 metrů včetně vodovodních přípojek. Ten vodovod je rekonstruován v koordinaci s výměnou plynovodu a veřejného osvětlení. Až budou provedeny veškeré tyto práce, tak bude provedena finální obnova povrchů. To znamená vozovky a chodníků.“ Renata Hermanová, mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací

Rekonstrukce v Bohunické ulici byla nutná kvůli stáří kanalizace a častým nehodám vodovodu. Na plnou průjezdnost touto oblastí si řidiči musí ještě několik měsíců počkat. Dokončení stavby je plánováno na listopad letošního roku. Marie Kadlecová, TV Brno 1.
ZEROGAS LITAVA s.r.o. - pracoviště Lipůvka
Lipůvka
od 15 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

AGEN-CE, s.r.o. Rostěnice
Rostěnice-Zvonovice
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Krasilov services s.r.o. - Blučina
Blučina
od 16 200 Kč/měsíc

Detail
Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu