Moravskokrumlovský zámek přivítal Mikuláše

V předvečer svátku svatého Mikuláše se v ulicíách měst a vesnic tradičně objevují skupinky andělů, čertů a Mikulášů. V Moravském Krumlově pojali Mikulášskou nadílku velkoryse, na nádvoří místního zámku.

Reklama

Moravskokrumlovský zámek, alespoň jeho část, je sice v rekonstrukci, ale přesto je místem, kde se lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí často schází během roku při rozmanitých příležitostech. Tradicí a pro mnohé nezasvěcené dost překvapující, je Mikulášský předvečer.

 “Dnes tady máme Mikulášskou merendu. Lidi z polanky, což je městská část, to pojali po svém a budou tady Ladovští, čeští čerti. Žádné strašení, ale právě naopak. my chceme nádherného Mikuláše, nádherné čerty tak, aby si to děti užily. Stresu si užijí v tomhle světě strašně moc,” říká Tomáš Třetina, starosta Moravského Krumlova.

Taková Mikulášská návštěva potřebuje důkladnou přípravu. A když je vše nachystáno, signálem, že se blíží příchod Mikuláše a jeho družiny je ohňostroj v zámeckém parku. Po konci ohňostroje oznámil zvuk zvonů příchod andělů a Mikuláše. Vzápětí se k družině přidali z pekla také čerti. Po tomto ántré mohlo začít nadělování.

Mikuláš a děti -básnička

Nejdříve se utvořila fronta před Mikulášem, jako by se do pekla k čertům nikomu nechtělo. Že by děti přes rok zlobily a proto mají strach?

“Oni se do toho pekla taky nahrnou. Je potřeba si spočítat ty hříchy, ale já myslím, že máme hodné děti,” říká Anděl.

Jak anděl předpověděl, zanedlouho byla dlouhá fronta i v pekle. Ale čertíci byli vesměs také hodní.

čertice

Krumlovská Mikulášská merenda se tedy více než vydařila a líbila se těm malým,kterým bylo i do zpěvu…

anketa

...a vše se líbilo i těm dříve narozeným.

anketa

Dobrého hodnocení se dočkala akce i z míst nejvyšších:

“Je to dobrý. Máme rádi pohádkový vánoce, správnýho Ladovskýho čerta a Mikuláše a já myslím, že bude dobře,” říká Anděl.

Aby bylo dobře nejen o Mikuláši a vánocích, přeje samozřejmě nejen Moravskokrumlovským za televizi Brno 1 i Pavel Štěpánek.
SMERO, spol. s r.o. - 06
Rajhrad
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

EKO - DOMOV s.r.o.
Boskovice
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Bricks Group s.r.o. - Vyškov
Vyškov
od 16 200 do 16 500 Kč/měsíc

Detail
Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu