Motýlí dům nabízí oázu klidu v centru města

  • 29. listopadu 2021,
  • 9:35,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Tisíc motýlů třiceti různých druhů mohou návštěvníci vidět v Papilonii Brno. Přímo v centru města se nachází dvoupatrová tropická zahrada. A kromě motýlů je v ní možné vidět také třeba želvy nebo ptáky.

Reklama

V centru Brna existuje malý kousek tropů, plný motýlů a klidu. Je jím Motýlí dům v obchodním centru na náměstí Svobody, který na 160 metrech čtverečních představuje nejkrásnější motýli světa. K vidění je zde zhruba 1000 exemplářů 30 různých druhů.

“Motýli se nám zde líhnou z kukel, které si dovážíme z místa původu, to znamená z celého tropického pásu od Jižní Ameriky po Jihovýchodní Asii. Průměrně zde s námi motýl žije 14 dní, záleží na druhu,” uvedl Lukáš Červený, jednatel, Papilonia Brno.

Druhy motýlů se pravidelně obměňují, aby návštěvník, který do Motýlího domu zavítá opakovaně, vždy objevil něco nového. Poté, co návštěvník projde prvními a druhými dveřmi, pocítí vyšší teplotu a vlhko. Prostředí je pro motýli uzpůsobeno tak, aby se cítili jako doma, včetně světla, které napodobuje slunce a změny denní doby. Kromě toho jim zaměstnanci Papilonia dopřávají také spoustu pochoutek. Co má takový motýl nejraději?

“No čerstvý ovoce! Čerstvý nakrájený ovoce. A myslím si, že nejvíc jim chutná ta kašička z těch banánů z předešlého dne,” uvedla Petra Kreslíková, zaměstnankyně, Papilonia Brno.

Kromě zamilovaných párů, které si mohou mezi rostlinami a poletujícími motýli užít trochu romantiky, je Motýlí dům atraktivní především pro děti. Mohou pozorovat tato křehká stvoření z blízka, dokonce sledovat, jak se líhnou a případně poprosit zaměstnance, aby jim motýla umístili na rameno nebo rukáv, případně na paži, ovšem raději mimo dlaň.

“V době dezinfekcí když nemáte umytý ruce, tak těm motýlkům to nemusí úplně udělat dobře, takže většinou, když dáváme motýlky, tak jakoby na tělo, na oblečení,” vysvětlila Petra Kreslíková, zaměstnankyně, Papilonia Brno.

Motýli mají totiž na rozdíl od nás, lidí, chuťové buňky na nohách. Tropickou zahradu doplňují také další zvířata, jako například želvy, ptáci nebo křepelky. Prohlížet si je návštěvníci mohou třeba celý den.

“Návštěva není časově omezená, to znamená otvíráme každý den v 10 hodin, zavíráme v 8 večer a jediné, co je potřeba být ohleduplný, na motýly nesahat,” řekl Lukáš Červený, jednatel, Papilonia Brno.

“Člověk když chce mít nějaký zážitek a momentálně v téhle době v zimě se ohřát, tak je to nejlepší, sem přijít,” doplnila Petra Kreslíková, zaměstnankyně, Papilonia Brno.

Personál Motýlího domu navíc dokáže návštěvníkům jednotlivé motýli popsat a vysvětlit, jak probíhá jejich líhnutí. Během pár hodin je možné sledovat zázraky přírody v přímém přenosu a to přímo v centru města.
EKLEONA s.r.o. - 02
Olší
od 16 200 Kč/měsíc

Detail

LUXUS plus, s.r.o. - Kuřim
Kuřim
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - Pohořelice
Pohořelice
od 21 000 Kč/měsíc

Detail
Reklama

PR články

Pod svícnem Barchanu

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu