Kluziště pod Joštem se přesunulo do Nové Zbrojovky

  • 20. prosince 2021,
  • 20:37,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Oblíbené kluziště pod Joštem Brňané opět letos nenajdou. Přesunulo se do areálu Nové Zbrojovky, kde bude sloužit jako součást olympijského parku. Do té doby ho může využívat veřejnost, stejně jako ostatní brněnská kluziště pod širým nebem.

Reklama

Zabruslit si pod širým nebem s výhledem na sochu Jošta, letos není možné. V loňském roce nebyl bruslák pod Joštem v provozu kvůli covidovým opatřením, letos je příčina jiná.


“Statutární město Brno nás požádalo, zda bychom bruslák, který je demontovatelný, pro letošní rok nezapůjčili pro olympijský park,” uvedla Kateřina Dobešová, tisková mluvčí, Brno-střed.

Ten bude vybudován pro olympijský festival spojený se zimní olympiádou v čínském Pekingu. Kluziště tedy našlo nové místo v areálu Nové Zbrojovky. Jeho montáž proběhla bez větších problémů, pokud tedy zrovna práce nepřerušilo nepříznivé počasí. Olympijskému parku bude kluziště předáno v lednu příštího roku.

“My předáme kluziště do užívání olympijskému parku, včetně našich strojníků a vybavení. Oni budou rozšiřovat vlastně veškeré atrakce, které tam mají naplánované. Různé běžkařské dráhy, dokonce nějakou skokanskou plošinu,” uvedl Evžen Hrubeš, ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora.

Vznikne tak zimní středisko plné atrakcí. Prozatím je kluziště přístupné veřejnosti a to za stejných podmínek jako fungovalo pod Joštem.

“Budeme doufat, že si tam najde cestu stejný počet lidí jako tady na to oblíbené místo, které je samozřejmě velice atraktivní a je to centrum města, takže uvidíme, jakým způsobem budou návštěvníci využívat ten prostor, který máme k dispozici,” doplnil uvedl Evžen Hrubeš, ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora.

Pro Ty, kteří se na bruslák těšili pod Joštem máme ovšem dobrou zprávu. I bez něj mohou najít na Moravském náměstí zajímavé atrakce.

“Mohou se tady zastavit na nějaký teplý nápoj, protože tady máme restaurační zahrádku. Stejně tak se tady mohou zastavit s dětmi na pěkném dětském kolotoči. A určitě budeme rádi, když podpoří neziskové organizace, které mají stánky stále otevřen é a tu podporu určitě potřebují,” uvedla Kateřina Dobešová, tisková mluvčí, Brno-střed.

A pokud by i tak někomu scházela možnost bruslení pod širým nebem a Nová Zbrojovka pro něj byla daleko, může využít další brněnská kluziště. Například za Lužánkami nebo na Vodové.
Montessori lesní mateřská škola Ledňáček - 01
Předklášteří
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

NC - Colour s.r.o. - provozovna Blansko
Blansko
od 190 do 200 Kč/hod.

Detail

NC - Colour s.r.o. - provozovna Blansko
Blansko
od 190 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Reklama

PR články

Pod svícnem Barchanu

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu