V Řečkovicích si děti zahrály fotbal a vyzkoušely nejrůznější aktivity

  • 19. září 2022,
  • 16:55,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

Reklama

Brněnská část Řečkovice a Mokrá Hora ve spolupráci s organizací Malý fotbal Brno pořádali speciální akci pro děti zvanou Fotbálkohraní. Hlavní myšlenkou akce bylo vést děti ke sportu. Jen první den dorazilo na 300 školáků z místních Základních škol. Hřiště bylo rozděleno do několika bloků ve kterých mezi sebou žáci soutěžili.

„Jsou tady děti, které běžně sportují a také děti, které k tomu sportu nějakým způsobem popíchneme. Není to jenom o tom jednodenním sportování. Je to i o tom, že děti mají možnost společně opustit školu a užít si čas spolu mimo školní lavici. Je tady skákací hrad a občerstvení. Stráví tu příjemné odpoledne,“ uvedl starosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot (ČSSD).

Mimo fotbalové turnaje, kterými byl program nabitý si mohly děti vyzkoušet nejrůznější hry a soutěže.

„Jsou tady pro ně připraveny dovednostní stanoviště s různými hrami, dovednostmi nebo slalomy. Je to koncipované tak, aby se děti dostaly do malého nebo velkého fotbalu, hlavně aby začaly sportovat,“ podělil se Miroslav Vybíral, organizátor akce.

„Tahle disciplína je velmi jednoduchá. Běží se klasické fotbalové lajny, od oranžového kloboučku a zase zpět až k rozlišováku. Tam se balón kopne směrem do čtverců, kde ten balón musí zůstat. Je to trochu podobné petangu a vyhrává tým, který má nejvíc míčů ve čtverci,“ řekl Matěk Špalek, pomocný trenér.

Děti si odpoledne užívaly, ty co zrovna nehrály, tak využily nejrůznějších disciplín. Zbytek fandil svým spolužákům.

Anketa:

„Dal jsem hodně gólů, je to super hra.“

„Myslela jsem si že budu špatně hrát, nakonec jsem mezi holkami nejlepší.“

„Líbí se nám náš tým, nevadí mi, že prohráváme, stejně postoupíme.“

„Jeto tu fajn, dal jsem závěrečný gól proti vlkům.“

Během dvou denní akce se na hřišti vystřídalo na 600 dětí. Na závěr dostal každý zúčastněný medaili. Fotbalové týmy pak vybojovaly vítězné poháry.
BONAGRO, a.s. - 07
Šlapanice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

CLEAN LINE s.r.o. - místo výkonu práce Jedovnice
Jedovnice
od 5 000 do 8 500 Kč/měsíc

Detail

Petr Frömel - místo výkonu práce Adamov
Adamov
od 15 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama
Zavřít reklamu