Křížovatka na Nových sadech je místem častých dopravních nehod

  • 10. února 2025,
  • 18:00,
  • Brno,
  • Jakub Švarc

V následující reportáži se zaměříme na jednu nehodovou křižovatku v centru Brna. Řidiči zde dohromady sedmnáckrát bouralli. Hlavní příčinou nehod je nedání přednosti při odbočování vlevo.

Reklama

Jihomoravský kraj a jedno z míst, kde řidiči často bourají. Tentokrát se jedná o frekventovanou křižovatku přímo v centru Brna na Nových sadech. Celkově zde bylo zaznamenáno na 12 havárií. Počet zranění se v tomto místě vyšplhal až k číslu 17. Jedno z nich bylo těžké. Škoda odhadnutá pojišťovnami pak přesahuje částku 5,8 milionu korun.

Pavel Čížek, krajský koordinátor BESIP: „Podle nehodovosti je největší problém odbočení vlevo na Nové sady, což je pochopitelné, protože v tak velkém prostoru, kde jsou tramvajové pásy nejen od Hlavního nádraží ale i od Hybešovy, tak je to pro řidiče nekomfortní a neorientuje se. Řidič často může ztratit přehled o tom, jestli může v pruhu pokračovat dál, nebo jestli ještě dává přednost. To může způsobovat zmatky.“

Řidiči by se v místě měli plně věnovat řízení a sledovat okolní provoz. Doporučením je také zpomalení vozidla.

Pavel Čížek, krajský koordinátor BESIP: „Musím počítat s předností protijedoucích vozidel a řadit se tak, abych se trefil do navazující části křižovatky. Pokud se na to místo podíváme, tak s tím řidiči měli problém. Jsou tam osazeny sloupy v tramvajovém pásu, je tam i zákaz vjezdu všem vozidlům. Je vidět, že ta nepřehlednost skutečně způsobí dezorientaci. Doporučil bych pomalou jízdu a sledovat dopravní značení, jak to vodorovné, tak svislé.“




Česká distribuční k.s. - místo výkonu práce okres Blansko
Blansko
od 5 200 do 10 400 Kč/měsíc

Detail

BRYVECASTA s.r.o. - Vyškov
Vyškov
od 13 000 Kč/měsíc

Detail

Oblastní spolek Českého červeného kříže Blansko - místo výkonu práce okres Blansko
Blansko
od 31 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu