Na Červeném kopci stojí nové viladomy

  • 8. dubna 2021,
  • 14:07,
  • Brno,
  • Jana Holubová

Na Červeném kopci stojí dva nové viladomy, které jsou dílem architektonické kanceláře Ondřeje Chybíka. Do prostředí Červeného kopce zapadají nejen barvou, ale také stylem a tvarem. Bydlení v těchto moderních domech si však, především finančně, nemůže dovolit každý.

Reklama

Na Červeném kopci, mezi zahrádkami, doslova „vyrostly ze skály“ dva nové viladomy. Takový efekt, který má zároveň zajistit, aby budovy co nejlépe zapadly do místního terénu, byl nápadem architektonické kanceláře Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa. Z charakteristik Červeného kopce vycházeli i při výběru barvy fasády.

„Během těch výkopů jsme si potvrdili, že Červený kopec není červený jenom díky názvu, ale i díky tomu, jaký reálně je, jakou má barvu, jaký má odstín. A tento odstín jsme se snažili analyzovat a v maximální míře ho propsat do toho projektu,“ vysvětlil Ondřej Chybík, architekt.

Jedná se v podstatě o dva dvojdomy. Každý dům má dispozici 4+kk, velký skladovací prostor, jednu nebo dvě garáže a terasy. Snahou autorů bylo poskytnout všem členům rodiny, která se nastěhuje, dostatečný prostor.

„Snažili jsme se, aby ty domy byly plastické, aby se s nimi dobře dalo pracovat v interiéru, abychom mohli dobře artikulovat hlavní obytný prostor, abychom mohli dát více komorní prostory ložnici a dětským pokojům,“ řekl Ondřej Chybík, architekt.

Domy jsou navíc členěny tak, aby každá střecha byla zároveň terasou k jednotlivým pokojům. Kdo by se do některého z těchto domů toužil nastěhovat, musí být připraven investovat částku pohybující se kolem třinácti milionů. A mít ještě zhruba milion připravený na dostavbu, protože domy jsou prodávány v režimu shell & core, který nabízí možnost vybavit si interiér domů podle svého. Výsledný dům tedy bude kombinací práce architekta a fantazie majitele.

„Na to jsme hodně zvědaví, protože ze strany našeho investora víme, že samotný stavitel Karel Kameník se rozhodl v jednom z těch domů bydlet, což je fantastická zpráva pro architekta, že investor, který ten dům staví, se rozhodne sám v domě žít a vychovávat tady rodinu,“ uvedl Ondřej Chybík, architekt.

Zadavatel, Karel Kameník a architekt Chybík jsou přátelé a také proto jemu a jeho kolegům z architektonické kanceláře nechal volnou ruku. Fakt, že se rozhodl v jednom z domů bydlet naznačuje, že je z výsledku nadšen.

„Očekávání a výsledek koresponduje a dá se říct, že výsledek ještě předčil moje očekávání, protože opravu symbolizují z dálky kameny vyrůstající ze skály Červený kopec a opravdu jsem nadšen a velmi spokojen,“ řekl Karel Kameník, investor.

Tyto dvě vily jsou prvními vlaštovkami budování nové obytné čtvrti v lokalitě, kterou v tuto chvíli využívají především zahrádkáři.

„Tak zatím je to tady takový divoký západy, celý Červený kopec už je určen územním plánováním pro výstavbu, řádově desítky let. Zároveň tady na Červeném kopci je jedna velká chyba a to, že tady není dostatečná infrastruktura,“ uvedl Karel Kameník, investor.

Pokrok a stále narůstající potřeba bydlení v brněnských lokalitách však nejdou zastavit. Doufejme tedy, že bude i zbytek výstavby na červeném kopci v rukou těch, komu záleží na vkusu a spojení tvarů přírody s moderní architekturou.
Bohemia Marten Plus s.r.o. Brno
Brno
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

MND a.s. - Ždánice
Ždánice
od 27 500 Kč/měsíc

Detail

AGEN-CE, s.r.o. Luleč
Luleč
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Reklama

PR články

ESL

Více PR článků
Zavřít reklamu